Yaseminfm Flatcast Yardım Destek Sitesi
Portable Nedir ? / Portable Neye Yarar? Grsq

Join the forum, it's quick and easy

Portable Nedir ? / Portable Neye Yarar? Grsq
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Portable Nedir ? / Portable Neye Yarar?

Portable Nedir ? / Portable Neye Yarar? Empty Portable Nedir ? / Portable Neye Yarar?

Mesaj tarafından ender Çarş. Haz. 03, 2009 11:38 am

Portable kelime anlamı olarak taşınabilir/portatif/taşınır anlamına gelir.Bizim jargonumuza göre herhangi bir kurulum,yükleme yapmadan uygulamayı çalıştırıp kullanmaktır.Bu portable uygulamayı usb belleğinizde taşıyarak istediğiniz her yerde herhangi bir kurulum yapmadan kullanabilirsiniz.Mesela gidip kullanmak zorunda kalacağınız bir bilgisayarda frontpage yoksa,usb belleğnize yüklemiş olduğunuz portable frontpage programı ile herhangi bir kurulum yükleme yapamadan kolaylıkla frontpage'i kullanabilirsiniz.

Peki bu nasıl olurda kurulum olmadan çalışabiliyor?
Portable uygulamalar geçici olarak Regedit'e ve Temp klasörüne veri girerek bunu yapar.Portable programı kapatmanızla beraber regedit ve temp klasörüne işlenmiş bütün veriler silinir.

Peki portable'ın yararı / zararı?
Portable uygulamaların zararı yoktur.Faydası çoktur , çoğu programı hiç kurmadan rahatlıkça kullanabilir,usb belleğinizde taşıyacağınız bütün uygulamaları istediğiniz yerde kolaylıkla kullanabilmenizi sağlar.Uygulamaları kurmadan,bilgisayarınızı enkaza çevirmeden rahatlıkça birçok programı deneyebilirsiniz.
Bütün portable uygulamlar %100 verimli çalışmayabilir.Özellikle antivirüsler tam verimle çalışmayabilir.
ender
ender
Tam Üye
Tam Üye

Boğa
Mesaj Rep : 537
Doğum tarihi : 26/04/88

Ekstra
Kişisel İleti / Not Defteri:

- Similar topics