Yaseminfm Flatcast Yardım Destek Sitesi

Fatiha Suresini hiç böyle düşündünüz mü?

Aşağa gitmek

Fatiha Suresini hiç böyle düşündünüz mü?

Mesaj tarafından ender Bir Perş. Haz. 04, 2009 6:57 pm

Fatiha Suresini hiç böyle düşündünüz mü?Denilir ki: „Kalpten çıkan söz, kalbe girer ama dilden çıkan söz kulağı aşmaz.’Peygamber Efendimiz Buyurdular ki:ALLAHU Teala şöyle der: ‚ Namazı, kendim ile kulum arasında ikiye ayırdım. Kulum için istediği vardır.kul : ‘Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn.‘dediğindeALLAHU Teala: ‚Kulum bana hamdetti(şükretti)’der.kul: ‘Errahmânirrahîm’ dediğindeALLAHU Teala: ‚Kulum beni övdü’der.kul: ‘Mâliki yevmiddîn.’ dediğindeALLAHU Teala: ‚Kulum beni yüceltti der.kul: ‘İyyâke na’büdü ve iyyâke nesteîn.’ DediğindeALLAHU Teala: Bu benim ve kulum arasındadır, Onun için ne isterse vardır’ der.kul: ‘İhdinas sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en‘amte aleyhim. Gayril mağdûbi aleyhim veleddâllîn.’ALLAHU Teala: ‘Bu kulum içindir, ona istediği vardır’ der._____________________UNUTMAYIN: Namazda gafil olan kimse, ne söylediğini bilmeden ve anlamadan taklitle insan sesleri çıkaran papağana benzer!Sonuçta hepimiz insanız ve hepimizin nefisleri var. Huşu ile Namaz kılamasakta asla Rabbimizin Rahmetinden ve Merhametinden yüz çevirmemeliyiz.Çünkü Ondan başka gidecek kapımız yok!Bakınız Beyazıd bu konuda ne yapmış: Beyazıd ömrü boyunca ALLAHU Teala’ya layıkı ile ibadet edebilmeyi, namazını layıkı ile kılabilmeyi arzu etmiş ve bu arzu ile belki güzel namaz kılarım diye sabaha kadar namay kılmış, fakat kıldığı bütün namazları Rabbimize layık bulmuyormuş. Nihayet ALLAHU Teala’ya şöyle yalvarmış:‘ Ya Rabbi! Sana layık şekilde hiç namaz kılamadım. Kıldığım bütün namazlar hep beyazıd’a yakışır şekilde oldu. Beni ve ibadetlerimi kusurlarım ile kabul eyle.Yinede Huşu ile Namaz kılamıyorsak bu duayı bizlerde edebiliriz. Sonuçta Rabbimizin Rahmeti ve Merhanmeti olmasa kıldığımız Namazlar, gözümüzün görme fonksiyonun şükrüne ve teşekkürüne bile yetmez!!!UNUTMAYIN: Siz islam’dan vazgeçmedikçe, islam’da sizden vazgeçmez!!!Aşağıdaki linkden ‘Namazınızı nasıl huşu ile kılabilirsiniz?’ yazımızı okuyabilirsiniz...______________________

FATİHA SÛRESİ


Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke nesteîn. İhdinas sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en‘amte aleyhim. Gayril mağdûbi aleyhim veleddâllîn.


ANLAMI: Hamd,alemlerin rabbi Allah’a mahsustur, O Rahmandır,Rahimdir.Hesap gününün sahibidir.(Allah’ım!)Ancak sana kulak eder ve yalnız senden yardım dileriz.Bizi doğru yola ulaştır.Kendilerine nimet verdiğin kimselerin yoluna. Gazaba uğramışların ve sapmışların yoluna değil.
avatar
ender
Tam Üye
Tam Üye

Boğa
Yaş : 30
Nerden : Gök yüzünün Bittiği yerden
Mesaj Sayısı : 173
Mesaj Rep : 537
Kayıt tarihi : 01/06/09
Doğum tarihi : 26/04/88

Ekstra
Kişisel İleti / Not Defteri:

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz