Yaseminfm Flatcast Yardım Destek Sitesi
ATATÜRK VAKFI Grsq

Join the forum, it's quick and easy

ATATÜRK VAKFI Grsq
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATATÜRK VAKFI

ATATÜRK VAKFI Empty ATATÜRK VAKFI

Mesaj tarafından DjMaHurGözLüm Perş. Haz. 04, 2009 6:45 pm

ATATÜRK VAKFI Z8ar17dp2rboha0r23i

ATATÜRK VAKFI Es528tk5t3ld7sx94042

VAKFIN AMAÇLARI
****** Vakfı’nın amaçları Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün düşünce yapısını, devlet, ulus, ekonomi, sosyal ve siyasi yaşam, bilim, kültür, din ve ahlak, ulusal ve evrensel politika ve diğer konulardaki görüşlerini bilimsel düzeyde, nesnel olarak belirlemek, değişen koşulları göz önüne alarak geliştirmek, bu ve benzeri konularda araştırmalar yapmak, yaptırmak, bu konularda bugüne kadar yapılmış bütün yerli ve yabancı araştırmaları, belgeleri toplamak, derlemek, ATATÜRK’ün görüş ve düşünceleri konusunda ülkemiz ve dünya kamuoyunu bilgilendirmek, bilinçlendirmek, kültürel faaliyetlerde bulunmak, ATATÜRK’ün ilkelerini, devrimlerini, bunların bugünkü yaşama kazandırdığı sonuçları ile gelecek yıllara yansıyacak doğal uzantılarını belirlemek, bunları kamuya, özellikle gençlere anlatmak, ATATÜRK’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temel yapısının ve yönetim ilkelerinin değiştirilmesine yönelik görüş ve çabalara karşı yasalar çerçevesinde ve bilimsel düzeyde savaşmak, ATATÜRK ilkeleri, düşünce sistemi ve devrimlerinin doğrultusunda hizmet ve eğitim kurulumları kurmak, yönetmek, ATATÜRK'çü düşünceyi benimseyen nitelikli, fakat ihtiyaç içinde olan gençler için yurtlar kurmak, eğitim ve öğrenimleri süresince burslar sağlamak, Türk ulusunun bütünlüğünü, egemenliğini, tam bağımsızlığını, çağdaş ve laik yapısını korumanın Türkiye ve dünya koşullan içindeki önemini ve esaslarını anlatmak, bu konularda bilimsel araştırmalar yapmak ve yaptırmak, araştırma sonuçlarını her türlü etkinlik ve yayın yoluyla kamuoyuna duyurmak, ATATÜRK'çü düşünce ve ATATÜRK ilkeleri doğrultusunda toplumumuza ve insanlığa hizmet verenlere her yıl ATATÜRK ÖDÜLÜ vermek, yukarıda belirlenen amaçlar doğrultusunda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlarla işbirliği ve dayanışmayı sağlamaktır.
DjMaHurGözLüm
DjMaHurGözLüm
Tam Üye
Tam Üye

Aslan
Mesaj Rep : 310
Doğum tarihi : 08/08/82
İş/Hobiler : sinema müzik internet spor

Ekstra
Kişisel İleti / Not Defteri:

http://www.maximumfm.com

- Similar topics